www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Bývalý student UJEP a současný mistr Evropy v boxu Lukáš Konečný se utká v Ústí

Mistr Evropy v lehké střední váze, Lukáš Konečný, bude 27. května vyzván ve svém domovském Ústí nad Labem ke druhé obhajobě titulu. Vyzyvatelem je francouzský boxer Hussein Bayram, současná jednička žebříčku EBU.

Lukáš Konečný, jeden ze služebně nejstarších boxerů magdeburské stáje SES a historicky první český mistr Evropy, má 27. května 2011 na programu jubilejní  50. profesionální střetnutí své kariéry. „V tomhle jubilejním zápase, a navíc doma v Ústí, chci opravdu zazářit,“ vysvětluje 32letý český boxer. „V Ústí jsem studoval univerzitu, ale studentský život, na který každý tak rád vzpomíná, byl hodně poznamenám mojí profesionální sportovní kariérou. Na UJEP ale vzpomínám rád, a proto mě potěšilo, že pan rektor přijal moji nabídku, aby se univerzita stala partnerem zápasu,“ objasňuje Lukáš Konečný svůj vztah k ústecké univerzitě.

Bývalý student naší univerzity bude vedle obhajoby titulu ME bojovat také o titul interkontinentálního mistra organizace WBO. Jako nejúspěšnější profesionální boxer ČR si v současné době Lukáš Konečný užívá velkého uznání. Je v užším výběru kandidátů na zisk titulu Sportovec roku, který uděluje evropská organizace EBU, a byl také povolán jako kondiční trenér amatérské boxerské reprezentace.
Před výjimečným střetnutím EBU Championshhip & WBO Inter-Continental Title se v ringu ve svém debutním profi zápase objeví také Štěpán Horvát, student oboru Tělesná výchova a sport na Pedagogické fakultě UJEP. Jeho soupeřem bude mistr ČR ve váhové kategorii do 72 kg Vladimír Fecko. Na otázku, jak se mu daří skloubit box se studiem, odpovídá: Na UJEP se mi studuje velmi dobře, mám dostatek informací od pedagogů, vždy všechno lehce dohledám, tím chci říci, že kvalita učitelů je opravdu na úrovni. Ale především bych chtěl poděkovat škole, jakým stylem vychází vstříc studentům, kteří mají sportovní kariéru před sebou. Tato škola jim umožňuje vysokoškolské studium, které je pro sportovce, vzhledem k časové tísni, jinak velký problém. No a na závěr snad jen chci říci, že UJEP je také výborný fanoušek a dokáže podpořit úplně každý pohyb, resp. sportovní disciplínu.“

Štěpán Horvát je v amatérském ringu šestinásobný mistr ČR, vítěz mnoha světových turnajů, 3krát se účastnil mistrovství světa a kvalifikoval se na OH v Athénách. Na Mistrovství Evropy v bulharském Plovdivu vybojoval 5. místo.

Jubilejní střetnutí Lukáše Konečného bude ze Zlatopramen Areny v Ústí nad Labem 27. 5. 2001 přenášet živě německá televizní stanice SPORT1 a další evropské TV. Ještě před ním se ale borci představí ústeckým příznivcům boxu v úterý 24. 5. od 17:00 h veřejným tréninkem v OC Forum a 26. 5. od 15:00 h na témže místě při oficiálním vážení.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>