www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Dominion – stálice na hráčském nebi

Jsi král, stejně jako tvoji rodiče, vládce pěkného malého království plného řek a zelených pastvin. Narozdíl od svých rodičů máš však naděje a sny! Chceš větší a hezčí království, s větším množstvím řek a s větší rozmanitostí stromů. Chceš dominium…

Takto začíná úvod do jedinečné karetní strategické hry zvané Dominion. Již od hráčského veletrhu v Essenu 2008 se strhla vlna, která tuto hru katapultovala mezi hvězdy hráčského nebe.Dominion je unikátní karetní hra, která během několika týdnů po svém uvedení vyskočila do první desítky prestižního žebříčku na hráčském serveru BoardGameGeek.com.

Hra je založena na velmi neobvyklém principu. Hráči si pomocí peněz kupují akční karty a dokonce i další peníze. Akční karty umožňují zahrání více akcí, získání dalších peněz. V závěru hry hráči nakupují za získané jmění statky, vévodství a provincie, které mají určitou bodovou hodnotu.

Tato hra získala mnoho nejrůznějších ocenění mezi nimiž nechybělo ani prestižní ocenění Spiel des Jahres (hra roku v Německu). Toto ocenění uděluje porota složená z novinářů a odborníků na společenské hry. Nikoho pak nepřekvapilo, když se Dominion  stal také českou hrou roku.

*

Autorem hry je Donald X. Vaccarino. Narodil v roce 1969, žije v New Yorku a pracuje jako programátor. Značně ho ovlivnila hra Magic, jejíž princip Dominion částečně využívá.

Dominion se stává fenoménem. Od jeho uvedení na českém trhu vyšly již dvě rozšíření, Intriky a Pobřeží. Další rozšíření této oblíbené strategie na sebe nenechají dlouho čekat. Více se o Dominonu a dalších oblíbených společenských hrách dozvíte na www.modernihry.cz.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>