www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

„Fascinace Amerikou – Fascinace Evropou“ – nová soutěž Goethe institutu

Goethe-Institut vyhlašuje soutěž o nejlepší esej na téma americké a evropské kultury, jejich významu a vzájemného vztahu.

„Jaký obrázek mají v současnosti mladí lidé o kultuře na protilehlém břehu Atlantiku? Fascinuje Amerika mladé Evropany i dnes? Co vědí mladí Američané o evropské kultuře? Zajímá je na ní vůbec něco?“ Napiš esej, která řeší tyto otázky, a podívej se do Berlína v rámci nového projektu Goethe-Institutu.

„Jaký obrázek mají mladí Češi, Poláci, Francouzi, Němci o americké kultuře? Jaký obrázek mají mladí Američané o evropské, resp. české, polské, francouzské a německé kultuře?“ Hledání odpovědí na tyto otázky je cílem nového projektu, který organizuje Goethe-Institut.

Soutěž je určena mladým lidem mezi 18 a 25 lety z Česka, Francie, Německa, Polska a USA. Rozsah eseje je stanoven na 2500 až 3000 znaků a termín pro odevzdání je 10. prosince 2010. Ze všech zaslaných esejů bude vybráno 5 – 6 nejlepších, jejichž autoři se následně zúčastní workshopu na dané téma v Berlíně. Podrobné zadání a další informace najdete na zde.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>