www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Fulbrightova komise připravila Dny studia v Americe

HarvardPodrobné informace o studiu na amerických univerzitách nabídne Fulbrightova komise na Dnech studia v Americe, které se konají od 4. do 12. listopadu v Olomouci, Brně a Praze při příležitosti oslav Týdne mezinárodního vzdělávání.

Na programu Dnů najdeme přednášky o možnostech studia v USA a jeho financování, setkání s absolventy stipendijních programů i zástupci amerických vysokých škol.

„Pro letošní rok se nám podařilo zajistit účast deseti reprezentantů přijímacích kanceláří amerických univezit a řady amerických studentů, kteří aktuálně pobývají na výměnných programech v České republice. Díky tomu jsme mohli uspořádat veletrh škol, kde mohou návštěvníci získat informace opravdu z první ruky“, komentuje programovou nabídku studijní poradce Jakub Tesař z Poradenského centra Fulbrightovy komise.   

Vstup na všechna pořádaná setkání je zcela bezplatný. Detailní program Dnů studia v Americe je k dispozici na stránce www.studujvamerice.cz.

Na organizaci akce  spolupracuje Fulbrightova komise s informační sítí EducationUSA, Velvyslanectvím USA, Americkým centrem, mezinárodní organizací Council of International Schools, Moravskou zemskou knihovnou a Gymnáziem Nad Alejí.

Týden mezinárodního vzdělávání (International Education Week) je každoročně vyhlašován americkým prezidentem na třetí týden v listopadu a má být připomenutím a oslavou přínosů, které Spojeným státům a ostatním zemím světa přináší mezinárodní vzdělávací výměny, a propagací studia v zahraničí obecně. Více informací lze najít na stránce iew.state.gov.

Komise J. W. Fulbrighta, pořadatel Dnů studia v Americe, je česko-americkou mezivládní organizací, jejímž cílem je rozvoj vzdělávacích výměn mezi Českou republikou a USA. Jedním z nástrojů jsou vládní česko-americká stipendia, které tato organizace spravuje. V rámci Fulbrightovy komise rovněž působí Poradenské centrum patřící do oficiální informační sítě EducationUSA podporované americkým Ministerstvem zahraničí. Další informace o službách a programech Fulbrightovy komise přináší její webovská stránka www.fulbright.cz.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>