www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • LinkedIn
 • MySpace

Interaktivní tabule - budoucnost moderní výuky?

ActivBoard300Pro-4A-adj-slvr-webTrendem dnešní doby je interaktivita. Ta se nevyhla ani našemu školství.V poslední době se ve školách čím dál častěji objevují interaktivní tabule. Pro někoho je to budoucnost vzdělávání, pro někoho jen nástroj, jak z žáků udělat pasivní diváky.

Faktem je, že interaktvní tabule je výbornou didaktickou a názornou pomůckou, která může oživit, někdy nudné, vyučování. Navíc umožňuje zapojit žáky do hodiny tak, že ji sami spoluvytvářejí. Učitelé ovládají tabuli pomocí dotykové obrazovky, dopsané poznámky lze uložit a nasdílet. V rámci biologie mohou učitelé ukázat fotku popisovaného zvířete, případně pustit krátkou videoukázku včetně zvuku. Otázkou zůstává, kolik z nich tak činí? Kritika ze strany žáků směřuje k tomu, že učitelé nemají výukové materiály přizpůsobené pro tyto tabule. Z tabulí se tak stává jen předražené plátno na promítání powerpointových prezentací.

Na trhu jsou nyní dostupné interaktivní učebnice, které vyučujícím mají usnadnit práci, ale v kolika školách jsou tyto učebnice dostupné? Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte ve škole interaktivní tabule? Jsou patřičně využívané? Mají učitelé připraveny vlastní materiály nebo používají nakoupené interaktivní učebnice?

|LD|

Be Sociable, Share!

1 comment to Interaktivní tabule – budoucnost moderní výuky?

 • bajbic

  Problémem taky je rozmanitost formátů, které tyto tabule využívají. Takže pokud např. škola vlastní více druhů tabulí, často na nich nemůže spustit tentýž program, protože druhá tabule to prostě nevezme. Máte s převodem formátů nějaké zkušenosti?

  OdpovědětOdpovědět

  [Odpověď]

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>