www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Jak studovat efektivně? 8 strategií pro lepší koncentraci

Máte hodně učení a už jen málo času? Studujte efektivněji! Informace si lépe zapamatujete a ještě vám zbyde čas na odpočinek. Zde najdete několik rad, jak na to.

0

0

0

0

1)      Studujte v době, kdy je váš mozek nejbystřejší.

Studujte podle hodin ve vašem těle. Jste skřivan nebo sova? Rozvrhněte si práci tak, abyste tu nejnáročnější práci dělali v době, kdy jste na tom mentálně nejlépe.

2)      Jezte často a malé porce.

Snažte se moc se nenajíst před učením. Velké množství jídla způsobuje pocit únavy a potřebu spánku. Na druhou stranu ale není dobré hladovět. Nejlepší je jíst malé porce, ale častěji.

3)      Hodně pijte (vodu!).

Během učení nezapomínejte na pitný režim. Čistá voda vás také skvěle osvěží, když začnete pociťovat únavu. Kofein vám sice může pomoci zůstat vzhůru, ale zvyšuje míru stresu. Proto pijte kávu s mírou.

4)      Pohodlí ano i ne.

Vyberte si židli (křeslo), která dodává vašim zádům dostatečnou podporu. Měla by být pohodlná, ale ne zase moc. Vaše tělo se musí cítit v pohodlí, aby všechny energie mohla jít do mozku.

5)      Ukliďte si na stole.

Vše, co k učení potřebujete, mějte po ruce. Ze stolu naopak musí zmizet vše, co by vás mohlo rozptylovat.

6)      Dodržujte pravidelné přestávky.

Je důležité odpočinout si, když se cítíte unavení a ztrácíte soustředění. Pravidelné přestávky (alespoň jednou za hodinu) vám pomůžou udržet pozornost. Přestávky by samozřejmě neměly být delší než samotné učení.

7)      Během přestávky se protáhněte.

Poslouchejte své tělo a dopřejte mu trochu pohybu. Pokud budete dlouho sedět, krev se působením gravitace nahromadí v dolní části těla. Během přestávky se snažte dostat co nejvíce kyslíku do mozku – zhluboka dýchejte, proběhněte se na pár minut. Krev se rozproudí, svaly se protáhnou, učení vám pak půjde mnohem lépe.

8)      Studujte pravidelně – ve stejném čase, na stejném místě.

Stejné místo a čas vám pomůže spojit si prostředí s učením a tím dosáhnete větší koncentrace.

zdroj: studenthacks.org

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>