www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Letní stipendijní program pro nadané gymnazisty

Americký fond a Center for Talented Youth (CTY, Johns Hopkins University) zahajuje Program pro mladé talenty určený studentům českých a slovenských gymnázií. Program začína soutěží o účast v letních táborech CTY 2011 ve Spojených státech. Studenti s výbornou znalostí angličtiny a s výbornými výsledky v matematice a přírodních vědách si budou muset podat přihlášku a napsat dvoustránkovou esej v angličtině. Asi 30 nejlepších bude pozváno na pohovory a asi 10 z nich bude v dubnu nominováno připojit se ke svým vrstevníkům z celého světa. Náklady programu hradí Americký fond. Přihláška musí být podána do 21. března 2011.

Letní tábory CTY se pořádají na 25 amerických univerzitách a nabízejí náročný tří týdenní studijní program zaměřený na jedno téma. Program je určen pro mimořádně nadané studenty z celého světa, dává jim příležitost zapojit se do náročné akademické práce se svými vrstevníky a s nimi sdílet své schopnosti a touhu po poznání. Pro české a slovenské studenty by měla být účast užitečná rovněž pro zvažování možností pro universitní studium. Letni tábory CTY proběhnou v následujících termínech:

  • První termín začíná 26. června a končí 15 července, 2011
  • Druhý termín začíná 17. července a končí 5. srpna, 2011

Po ukončení tří-týdenního programu připraví CTY pro české a slovenské studenty návštěvy dvou univerzit včetně seznámeni s přijímacím řízením a prohlídkou universitního vybavení. Před návratem do vlasti zařídí CTY také jednodenní prohlídku města, návštěvy muzeí a kulturních památek.

Více informací naleznete na stránkách Fulbrightovy komise.

The American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies je nástupce the American Fund for Czechoslovak Refugees založeného v roce 1948. Fond pomohl tisícům Čechů a Slováků utéci před komunismem a usadit se ve Spojených státech. Mezi zakladateli Fondu patří Dr. Jan Papánek, první Československý velvyslanec v OSN, Andrew Valuchek, vydavatel českých a slovenských novin v New Yorku, a mnoho dalších osobností, které se odmítly smířit se s komunistickou mocí a pokračovaly ve svém boji proti komunismu ze Spojených států.

The Center for Talented Youth (CTY) se zaměřuje na identifikaci a podporu vysoce nadaných studentů od útlého dětství. CTY je nezisková organizace, která je součástí Johns Hopkins University. Od roku 1979 se CTY soustředí na vysoce nadané studenty a připravuje pro ně náročné a motivující studijní programy a služby.

Zdroj: Fulbrightova komise

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>