www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Liga opět ocení autory diplomek na téma lidských práv

Liga lidských práv vyhlásila třetí ročník soutěže Lidskoprávní. Každý student či absolvent, který napsal a obhájil závěrečnou práci zaměřenou na lidská práva, může své dílo přihlásit, být ohodnocen odborníky a získat zajímavé ceny.

Bakalářská, diplomová, rigorózní či dizertační práce musí být úspěšně obhájena v období od 1. října 2012 do 30. září 2013 na některé z českých vysokých škol, ať už v oboru práva, sociologie, pedagogiky či v jiných humanitních oborech. Důležitý je praktický přesah práce a inovativní přístup autora.

Záštitu nad soutěží převzala i letos emeritní místopředsedkyně Ústavního soudu a současná senátorka Eliška Wagnerová, která se v průběhu své kariéry významně zasadila o změny na poli lidských práv. Uzávěrka přihlášek je 15. listopadu 2013, slavnostní vyhlášení proběhne v rámci brněnského Týdne lidských práv ve druhé polovině prosince.

 V úvodním ročníku soutěžilo 19 studentů ze 7 fakult. Odměnu 5 tisíc korun za první místo si odnesla Monika Mareková z Právnické fakulty Masarykovy univerzity, která se ve své práci věnovala střetům práva na soukromý život a práva na ochranu veřejné bezpečnosti.

Loni zvítězil v konkurenci 18 prací Tomáš Heczko ze stejné fakulty, který ve své diplomce zpracoval téma omezení svobody projevu na internetu z důvodu ochrany autorských práv. Získal elektronickou čtečku knih, ručně vyráběný diář a výběrovou láhev vína.

 Bližší informace poskytne:

Kateřina Mášová, koordinátorka soutěže, tel.: 545 210 446, email: kmasova@llp.cz.

 Přihlášku a další informace o soutěži najdete zde:

http://llp.cz/diplomka/

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>