www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Nadace Open Society Fund Praha vyhlašuje 19. ročník stipendijního programu pro studenty a studentky středních škol

Nadace Open Society Fund Praha vyhlašuje 19. ročník výběrového řízení pro studenty a studentky středních škol na získání stipendia na roční studium na soukromých středních školách ve Velké Británii a v USA. Každoročně se výběrového řízení účastní kolem 120 studentů z celé České republiky, přes deset z nich nakonec stipendium získá. Dohromady již díky programu strávilo rok na prestižních britských a amerických středních školách téměř 200 českých studentů.

„Studenti díky své účasti v programu získají velmi kvalitní jazykové znalosti a mezinárodní zkušenosti, které jsou základem jejich pozdější kariéry,“ uvádí koordinátorka programu Zdenka Almerová. „Školy, které přijímají české studenty, jsou navíc mezi nejlepšími středními školami ve Velké Británii a USA,“ dodává.

Nadace OSF na programu spolupracuje s britskou asociací ředitelů škol The Headmasters‘ and Headmistresses‘ Conference (HMC) a asociací amerických nezávislých škol American Secondary Schools for International Students and Teachers (ASSIST). Čeští studenti se mohou hlásit do jejich členských škol, mezi které patří například americké školy Alberquerque Academy, Colorado Springs School, Mersersburg Academy, Mongomery Bell Academy, Suffield Academy. Z britských škol se jedná například o St. Leonard School ve Fife ve Skotsku, Dulwich College v Londýně, Christ Hospital v Horsamu v západním Sussexu.

Rozsahem a kvalitou se jedná o ojedinělý program podpory dlouhodobého studia na zahraničních školách, nejen díky veřejnému vyhlášení a dostupnosti programu, ale především díky kvalitě škol a jejich úzké komunikaci se studenty. Studentům vybraným na základě výběrového řízení poskytují zahraniční školy stipendium, které pokrývá náklady na školné, ubytování a stravování. Toto stipendium představuje často částku vyšší než 38 000 dolarů nebo 30 000 liber.

Studenti mohou podat přihlášku o stipendium do 1. prosince 2011. Informace o podmínkách výběrového řízení a přihlášky jsou ke stažení na stránkách www.osf.cz.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>