www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

NÁŠ KRAJ – začíná série studentských debat s politiky v regionech

Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, zahajuje sérii debat středoškolských studentů s regionálními politiky. První z debat se uskuteční zítra od 13.00 hod. v Experimentálním prostoru Mumie, Velká hradební 50, Ústí nad Labem. Mladí lidé budou debatovat se zástupci politických stran o problémech regionu, vizích na jeho rozvoj a budou jim klást otázky k tématům, která se jich bezprostředně dotýkají. V panelu zasednou a na otázky studentů budou odpovídat Zuzana Kailová (ČSSD), Tomáš Kraus (ODS) a Jakub Zavoral (TOP 09). Moderátorem debaty bude Martin Kovalčík ze společnosti Člověk v tísni.

„Po řadě podobných debat, které jsme doposud pořádali v Praze, nabízíme možnost setkat se s politiky a diskutovat s nimi klíčová témata i studentům z jiných regionů České republiky. Pro zástupce hlavních politických stran jsou podobné diskuze příležitostí naslouchat mladým lidem a představit jim vlastní postoje a konkrétní plány na řešení místních problémů a výzev,“ říká ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota.

Debaty s názvem NÁŠ KRAJ představují sérii pěti regionálních debat studentů středních škol se zástupci hlavních politických stran. Cílem debat je umožnit mladým lidem diskutovat témata, která se jich bezprostředně týkají a povzbudit jejich zájem o veřejné dění. První z pětice odpoledních setkání proběhne zítra od 13.00 hod. v  Ústí nad Labem. Další debaty se uskuteční v průběhu dubna a května v Plzni, Brně, Ostravě a Hradci Králové.

S debatami bezprostředně souvisí spuštění nové internetové stránky dostupné na www.jsns.cz/kdojiny, na které budou studenti moci pokračovat v debatě a prostřednictvím moderátora stránek položit politikům a relevantním odborníkům otázky, které jim v průběhu debaty nestihli sdělit. Do dění na internetových stránkách se zapojí také studentské týmové projekty – společné projekty mladých lidí zaměřené na témata vztahující se k místu, kde studenti žijí. Cílem projektů je studentům nabídnout možnost nejen na místní problémy upozornit, ale také se je pokusit změnit k lepšímu.

Debaty NÁŠ KRAJ jsou součástí projektu Kdo jiný? programu Jeden svět na školách, společnosti Člověk v tísni, zaměřeného na posílení aktivního občanství mladých lidí. Navazují na Studentské volby 2010 a pražské debaty Naše Praha, Naše minulost, Naše korupce a Naše vzdělávání. V rámci projektu Kdo jiný? také proběhnou na začátku školního roku 2012/2013 na středních školách v České republice Studentské volby 2012.

Mediálními partnery regionálních studentských debat jsou Český rozhlas a týdeník RESPEKT.

O programu Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách nabízí školám dokumentární filmy a doprovodné metodické pomůcky k výuce aktuálních témat současného světa a novodobé historie. Mnohaleté zkušenosti programu ukazují, že právě audiovizuální materiály mají mimořádný potenciál k oslovení žáků základních a středních škol. Výukové sady programu využívají pedagogové na více než 2 900 základních a středních škol v České republice. Program se již několik let realizuje i v zahraničí (na Slovensku, v Polsku, Estonsku, Rumunsku, Švédsku, Německu, Libanonu aj.). Více informací o programu naleznete na: www.jsns.cz.

Debaty se uskuteční v níže uvedených městech, místech a časech:

12. 4. – Ústí nad Labem – Experimentální prostor Mumie, Velká hradební 50, od 13 hod.

18. 4. – Plzeň – Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, od 13 hod.

26. 4. – Brno, Sál B. Bakaly, Žerotínovo náměstí 6, od 13 hod.

03. 5. – Ostrava – klub Atlantik, Československých legií 7, od 13 hod.

10. 5. – Hradec Králové – AC klub, Akademika Heyrovského, od 13 hod

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>