www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Open Air Festival

Noc Open Air Festivalu dostala další příchuť. Tentokrát půjde o vydatnou „energickou bombu“ ve stylu tanečních beatů – svou účast totiž potvrdili novozélandské hvězdy tanenční hudby Shapeshifter ve svém DJ setu. V České republice navíc zahrají vůbec poprvé. Až z Indonésie pochází další DJská celebrita (a modelka v jedné osobě) DJ Nakadia, která vyznává “groovy a funky styl”. Obě tyto hvězdy vystoupí v O2 Extra Zóně, kde bude zákazníky O2 čekat také spousta festivalových výhod, jako jsou například slevy na drinky, jídlo, sportovní aktivity, sprchu apod. Členové O2 Extra Klubu budou mít od dnešního dne také jedinečnou možnost zúčastnit se soutěže o VIP pobyt na Open Air Festivalu, takže si celou tuhle parádu budou moci užít v luxusním stylu. Chybět nebude ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu, odvoz v limuzíně, VIP vstupenky a především jedinečný zážitek – setkání s kapelou Good Charlotte nebo Leftfield, obě patří k hlavním hvězdám festivalu Samozřejmě stále pokračuje akce 1+1 vstupenka zdarma. Více najdete už dnes na www.o2extra.cz/klub nebo na www.openairfestival.cz.

Open Air Festival nabídne taneční nášup – drum and bass i house

Hvězdné uskupení Shapeshifter od protinožců za své působení na scéně posbíralo řadu hudebních ocenění a počátkem loňského roku se mu podařilo podepsat smlouvu s jedním z nejvýznamnějších světových drum and bassových labelů Hospital. Shapeshifter na Open Air Festivalu zahrají v pátek DJ set (ve složení DJ a zpěvák) a za gramofony je podpoří mimo jiné česká DJská smetánka – duo Brooklyn a Lindee, DJ Suki a MC Tweety Twizta, DJové Akira a Bifidus Aktif s flétnistou Flautistarem, a dvojka 2K a Win.cent.

Sobota bude patřit house music, funku, jazzu a všem dalším “sexy” rytmům. Hvězdou dne bude indonéská DJka Nakadia. Její DJská kariéra se ubírala po hodně zajímavé cestě. Nejprve začala jako modelka a probojovala se až na soutěž krásy Miss Universe. Koncem devadesátých let ji ale chytla jiná vášeň – DJing. Její sety se nesou na vlně veselé a energií nabité taneční hudby. Svými mixy už Nakadia okouzlila publikum v klubech prakticky po celém světě a na letišti u Panenského Týnce ji čeká česká festivalová premiéra. Po bok se jí postaví DJové Ollgoy, Maceo a Groovyluvah.

Shapeshifter – kluci z jazzové školy umí pořádně vystrčit růžky

Této pětici se od svého založení v roce 1999 podařilo za pouhých pár let podmanit novozélandskou i australskou tanenční scénu. Možná, že za to může z části jejich talent a zapálení pro hudbu, kterou všichni vystudovali v rámci novozélandské Jazz School. Spíš je to ale talent pro tvorbu atmosferického drum and bassu s duší. Už při vydání debutového LP „Realtime“ získali Shapeshifter cenu za nejlepší vydaný počin v žánru elektronické hudby v BNet Music Awards. Tehdy už Shapeshifter jméno Shapeshifter plnilo halové koncerty. A protože scénu u protinožců si už podmanili, dalším cílem Shapeshifter se stala Evropa. V rámci své první šňůry kapela nevynechala nejdůležitější centra taneční scény – Londýn, Rotterdam, a Edinburgh.

Druhé řadové album Shapeshifter neslo název Riddim Wise. Slovíčko „wise“, které znamená moudrost, se stalo pro desku příznačným. Kapela se přiklonila ještě více k atmosferickým a cituplným pasážím, čímž se jí podařilo u publika opět zabodovat a překonat laťku nasazenou svým debutem. Riddim Wise se stalo po vydání v roce 2004 nejprodávanějším albem elektronické hudby v novozélandské historii. Také třetí deska Soulstice z roku 2006 se singlem „Bring Change“ kapelu vystřelila k platinovým prodejům – a to doslova, když platinovou desku na Novém Zélandu získali Shapeshifter pouhé tři týdny po zahájení prodeje.

V roce 2008 už kapelu nemohl ignorovat jeden z nejvýznamnějších drum and bassových labelů světa – Hospital Records. Singly z alba Soulstice, které rovněž vyšlo v Evropě, začali míchat do svých setů přední DJové jako Nu:Tone nebo D-Bridge. Hospital nabídl kapele Shapeshifter smlouvu. Kapela samozřejmě podepsala a její poslední release The System Is A Vampire z loňského roku tak už vyšel po celém světě. Následovalo samozřejmě několik koncertních šňůr po Novém Zélandě, Austrálii, Velké Británii i kontinentální Evropě. A letos se konečně dočkají i čeští fanoušci, Shapeshifter na Open Air Festivalu čeká velká česká premiéra.

Poslechněte si Shapeshifter

Shapeshifter – When I Return – http://www.youtube.com/watch?v=davIi5OKhTA&feature=related

Shapeshifter – Long White Cloud – http://www.youtube.com/watch?v=yHnMcRUQP7U&feature=related

Shapeshifter – Twin Galaxies – http://www.youtube.com/watch?v=IXnD0GAO-3s&feature=relmfu

Shapeshifter Live – http://www.youtube.com/watch?v=Yc2eGDlfF6o

Platit kartou se vyplatí

Nezapomeňte si na Open Air Festival vzít svojí kartu MasterCard nebo Maestro – můžete totiž získat pěkný dárek. Stačí jen zaplatit za drinky nebo jiné dobroty na jednom z pěti festivalových termínálů a pozornost je vaše.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>