www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Pražský studentský summit zahájil svůj XVIII. ročník!

První zářijový víkend již po osmnácté oficiálně odstartoval unikátní vzdělávací projekt pořádaný Asociací pro mezinárodní otázky.

Jubilejní ročník, konaný pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Fialy začíná přijímacím řízením, které je otevřeno všem středoškolským i vysokoškolským studentům z celé republiky. Ti se prostřednictvím simulace jednání OSN, NATO a EU učí poznávat problémy dnešního světa a kritickému myšlení.

Z přijímacího řízení  vzejde přes 350 účastníků. Ty čeká pět celodenních přípravných setkání, konaných jednou měsíčně od listopadu do března na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, během nichž budou diskuzí s významnými osobnostmi a interakcí mezi sebou zdokonalovat své argumentační a rétorické schopnosti, prohlubovat své znalosti a učit se pracovat s informačními zdroji. Vyvrcholením celého ročníku pak bude v dubnu čtyřdenní slavnostní konference, kde už v rolích diplomatů zastupovaných zemí naplno zužitkují nabyté dovednost v průběhu ročníku. Základem této studentské aktivity je vzdělávat mladé lidi o problémech, kterým dnešní svět čelí. Tím, že studenti simulují složitá diplomatická jednání, na vlastní kůži pociťují složitost mezinárodních vztahů a poznávají, že svět není černobílý. Tyto zkušenosti by jim měly pomoci připravit se na budoucnost, ať už mají v plánu cokoliv.

Projekt získal podporu nových partnerů a významných osobností. „Díky novému TOP partnerství společnosti Microsoft, která nám dodává technologie, budou mít studenti možnost rozvíjet své vzdělání i v oblasti počítačové gramotnosti. Spoluprací s dalšími exkluzivními partnery dostanou účastníci kromě vzdělávání na samotném projektu i šanci proniknout do velkých společností prostřednictvím stáží či jiných výhod, která jim partnerství přináší. Snažíme se touto cestou jít s dobou, zprostředkovávat mladé generaci relevantní a pro budoucí zaměstnavatele atraktivní vzdělání a zkušenosti z praxe,“ uvedl hlavní koordinátor projektu Michael Rozsypal.

Záštitu nad XVIII. ročníkem převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala, který vyjádřil podporu mladým lidem, kteří jsou odhodláni na sobě pracovat a přispívat k tvorbě aktivní občanské společnosti. Akce se koná i za podpory České televize. Mezi hosty minulých ročníků patřili například Tomáš Halík, Eliška Hašková Coolidge, Bohuslav Svoboda, Jan Mühlfeit či Ladislav Špaček.

Zájemci o účast se více informací dozví na webových stránkách projektu či v novinách Chronicle, které jsou distribuovány na většinu škol v republice. Podmínkou je napsání eseje na vybrané téma. Uchazeči budou anonymně hodnoceni členy pořádající organizace – Asociace pro mezinárodní organizace, což je přední česká nevládní nezisková organizace, think tank působící v oblasti mezinárodních vztahů, která dodává projektu odbornou garanci.

Více informací můžete nalézt na webových stránkách www.studentsummit.cz.

Chronicle 0

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>