www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Připojte se k oslavě mezinárodního Dne GIS!

Provozně ekonomická fakulta (PEF MENDELU) ve spolupráci s Lesnickou a dřevařskou fakultou (LDF MENDELU) Mendelovy univerzity v Brně pořádá 16. 11. 2011 mezinárodní den GIS. Cílem této akce je poukázat zábavnou a interaktivní formou na to, jak geoinformační technologie ovlivňují náš běžný život. Nejen studenti středních škol se zde naučí důležité základy z oblasti moderních informačních a komunikačních technologií, z oblasti zeměpisu a přírodopisu.

Za více než jedenáct let se přes 10 tisíc organizací zapojilo v rámci GIS Day do hostování událostí, jako jsou dny otevřených dveří, workshopy, komunitní výstavy, veletrhy pracovních příležitostí či a mapových projektů. Nyní se právě PEF MENDELU ve spolupráci s LDF MENDELU zapojí do mezinárodního dne GIS. Ten je určený především studentům středních škol. Ti se zde naučí důležité základy nejen z oblasti moderních informačních a komunikačních technologií, ale i z oblasti zeměpisu, přírodopisu, to vše zajímavou formou.

Účastníci tak budou mít příležitost se blíže seznámit s problematikou geografických informačních systémů (GIS) formou přednášek, workshopů, komunitních výstav, školních projektů a praktických aplikací. Nebudou zde ovšem pouze pasivními diváky, ale interaktivně se do programu zapojí například v laboratoři virtuální reality.

Vítáni jsou nejen studenti, ale také všichni ti, kteří se zajímají o moderní „mapové“ informační technologie, virtuální realitu a systém GPS. Program proběhne 16. 11. 2011 od 8 do 15 hodin v budově Q (PEF MENDELU) a budově B (LDF MENDELU). K účasti větší skupiny je nutné se předem zaregistrovat na www.gisday.cz.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>