www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

PROMOCE MALÝCH STUDENTŮ TEEN AGE UNIVERSITY

Zdroj obrázku: nydailynews.com

Ve čtvrtek 19. ledna 2012 se v aule rektorátu UJEP (Hoření 13, Ústí nad Labem – Severní Terasa) uskuteční od 16:00 h již třetí slavnostní promoce absolventů Teen Age University při Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Pod označením Teen Age Univerzity, zkráceně TAU, se skrývá netradiční vzdělávání žáků a středoškoláků, které probíhá v univerzitních posluchárnách, laboratořích, počítačových učebnách či sklenících pod přímým vedením vysokoškolských pedagogů.

Slavnostní promocí bude ukončena dětská univerzita 6 – 12 letých dětí, která byla v zimním semestru realizovala jako volný cyklus přednášek, dílen, her nebo terénního pozorování a ve které si děti mohly samy vybrat témata, která je nejvíce zajímala. Ve třetím ročníku dětské univerzity, která je realizována v rámci projektu „To je věda, seznamte se“, byly pro děti připraveny kurzy a přednášky na témata: Mistři šermu a jejich školy, Chcete být milionářem?,  Tajemství barvy, Od plejtváka k masožravce, Objevuj svět kolem sebe, Spisovatel – čtenář – vědec, Bratr Žižka, hejtman a husitská vojska, Po stopách mistra Leoparda či Poznej mikrosvět.

Zájem od studium dětské univerzity je velký, studium tak ukončí 60 dětí. Převezmou diplom a index s přehledem získaných zápočtů. Kromě toho děti obdrží originální kalendář TAU pro rok 2012. Pro své indexy a diplomy o realizování TAU si přijedou také děti z karlovarské základní školy Krušnohorská, které byly v tomto ročníku nejvzdálenějšími malými studenty naší TAU.

Slavnostní promoce se koná za účasti rodičů, kamarádů, ale také např. učitelů ze základních škol. Po skončení ceremoniálu je pro přítomné připraveno malé občerstvení.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>