www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

První rande. První den na univerzitě. Jakou barvu na sebe?

Podívejte se na kruh barev od odbornice na barvy Karen Haller, který vám pomůže správně se rozhodnout!

Vědět, jak se správně obléci pro určitou příležitost, nemusí být vždy snadné – zvláště když vám záleží na tom, abyste na první dojem zapůsobili dobře. Když se s někým setkáte poprvé, nejde jen o to, jak se budete chovat nebo co budete říkat, ale podobně důležitý je výběr oblečení a správné barvy.

Tým společnosti Logitech, výrobce barevného příslušenství k notebooku, spolupracoval s odbornicí na barvy jménem Karen Haller – chtěli porozumět důležitosti barev v našem životě a způsobu, jak používat různé barvy účelně. Takže když půjdete na první pohovor ohledně nové práce (kde bude potřeba, aby z vás vyzařovala profesionalita), budete mít první rande (kdy se musíte obléci tak, abyste udělali dojem!) nebo když už váš vztah trvá delší dobu a máte se poprvé setkat s rodiči svého partnera (což je vždy nelehká vyhlídka), Karen vám poslouží jako průvodce tajnými pravidly působení barev a pomůže vám zvolit si správné oblečení pro jakoukoli situaci.

Průvodce pro výběr nejlepší barvy

Výsledkem spolupráce s Karen je barevný kruh, který vám jednotlivými kroky pomůže poznat, jaké barvy je vhodné nosit v různých situacích. Například černá barva může ostatním signalizovat, že jste uvážlivý, okouzlující a elegantní člověk. Na druhé straně může přispět k tomu, že budete vnímáni jako někdo poněkud nedostupný, což patrně nebude přesně to, co byste si přáli první den na univerzitě. Podobně růžová barva může vašemu okolí naznačit, že jste vřelá a soucitná, ale naproti tomu vás lidé mohou vnímat tak, že citově strádáte – což na prvním rande není úplně nejlepší!

Pro nejnovější řadu příslušenství Colour Collection společnosti Logitech jsou charakteristické jasné, živé barvy a vrstvený design, což vám pomůže trochu prodchnout váš „digitální život“ dotekem osobitosti a probarvit všechny aspekty vašeho každodenního života. „Výběr barev se neomezuje pouze na oblečení, které nosíme – snažte se vnést barvy i do módních doplňků, jako je třeba kabelka, šátek a boty. Dokonce i předměty každodenního života, například myš pro váš notebook nebo webová kamera, mohou pomoci do našeho života vnést záblesk barev,“ říká Karen.

Produkty Logitech Colour Collection nabízejí stylové příslušenství v pulzujících barvách s tvary tvořenými pomocí šablon a ručně malovanými vzory – k dispozici jsou již nyní na adrese www.logitech.com.

Kdo je Karen Haller

Karen Haller je přední britskou odbornicí na psychologii barev. O barvy se začala hluboce zajímat již během studií módního návrhářství v Sydney. Později Karen získala diplom v oboru designu interiérů na Kensington & Chelsea College v Londýně a ve svém studiu pokračovala na britském Institutu holistického designu se zaměřením na terapeutické účinky barev v interiérech. Poté, co Karen získala akreditaci pro aplikovanou psychologii barev pod vedením uznávané britské psycholožky a odbornice na barvy Angely Wright, začala při své práci používat systém „Colour Affects“ („Barva nás ovlivňuje“) a své zkušenosti pravidelně publikuje v britském tisku.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>