www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Ředitelkou v osmnácti

Na první pohled vypadá jako typická středoškolačka, kterou zajímají hlavně kluci a móda.  Když ji chvíli pozorujete, pochopíte, že před sebou máte ostřílenou manažerku, která má navzdory svému mladému věku jasný názor a osobitý styl. V osmnácti je Tereza Litošová nejmladší direktorkou přírodní švédské kosmetiky Oriflame.

Kdy jste se k této práci poprvé dostala?

Asi jako každá malá holka jsem si nejprve půjčovala různé krémy a voňavky od maminky. S věkem se u mě přirozeně dostavil i zájem o líčení. První make-up jsem si už pořídila vlastní. S prací kosmetické poradkyně jsem se poprvé seznámila díky své sestřenici. Nosila mi katalogy, líbilo se mi prohlížet je a zkoušet vzorky. Ve čtrnácti jsem v obchodním domě potkala sponzorku Oriflame. Po krátkém rozhovoru mi bylo jasné, že to chci taky zkusit. Na registraci jsem ale byla moc malá. Musela jsem poprosit mamku, aby se zapsala místo mě. Nejdřív se jí to moc nelíbilo, ale nakonec jsem ji přesvědčila a dala mi šanci.

Nelitovala jste někdy? Přeci jenom jste začala pracovat dost brzy.

Bavilo mě to a stále baví, takže určitě nelituji. Pravda je, že zpočátku bylo těžké přesvědčit sama sebe, že mohu vystupovat jako poradkyně i před lidmi, kteří jsou o generaci, dvě starší než já. Zvednout telefon a někam zavolat byl pro mě dřív problém. Teď už naštěstí takový ostych nemám.  Díky Oriflame jsem se i naučila s lidmi lépe vycházet.

Navštěvujete čtvrtý ročník gymnázia, brzy Vás čekají přijímací zkoušky na vysokou.  Kdy se vůbec kosmetice věnujete?

Po škole. Záleží na tom, kolik mám zrovna učení. Někdy pracuji hodně, jindy zas skoro vůbec. To mi maximálně vyhovuje.

A máte čas na kamarády, zábavu?

Určitě.  Není to tak, že bych se věnovala jen kosmetice. Pravidelně chodím na tréninky softballu, občas zajdu s kamarádkami na kafe nebo do kina. Navíc práce mě baví, takže ji beru spíš jako koníček. Ráda si povídám se zákaznicemi, radím jim s výběrem kosmetiky, líčení. Jsem teď díky Oriflame částečně finančně nezávislá na rodičích a mám plány, jak se s kosmetikou dostat ještě dál. Kdyby to v červnu s přijímacími zkouškami vyšlo, Oriflame mě bude doprovázet i na univerzitu. Práce kosmetické poradkyně se nechci vzdát.

Prý jste si díky Oriflame vyzkoušela roli modelky. Jaké to bylo?

Odletěla jsem do Švédska fotit pro katalog Oriflame. Špičkový tým vizážistů a stylistů se postaral o můj účes, make-up a celkový styling. Byl to neskutečný zážitek. Vůbec jsem nečekala, že se kolem mě bude točit tolik lidí, každé holce bych takovou zkušenost přála. Připadala jsem si jako hvězda. Mám teď krásné fotky, jen doufám, že mě na nich někdo pozná :)

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>