www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Rekonstrukce univerzitního kampusu v Ústí nad Labem

Dne 29. 4. 2011 bylo podepsáno Rozhodnutí o přidělení dotace ve výši 262 milionů korun na realizaci projektu „Moderní vzdělávací a vědecko-výzkumná infrastruktura Filozofické fakulty UJEP“. Fakulta Filozofická Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem získala dotaci 262 milionů korun na rekonstrukci objektů v areálu Kampusu.

Předmětem projektu je i kompletní vybavení budov a zprovoznění pro účely Filozofické fakulty. Fakulta tak díky projektu získá nové prostory, které pomohou vyřešit stávající kapacitní nedostatky a zkvalitnit vzdělávací činnost, a zároveň bude moci pořídit specializované přístroje a vybudovat zázemí pro rozvoj vědy a výzkumu.

Rekonstrukce je navržena jako šetrné přizpůsobení původních nemocničních objektů pocházejících z počátku 20. století na podmínky vysoké školy, větší místnosti budou využity jako učebny a přednáškové sály, menší jako pracovny akademických pracovníků a doktorandů. V maximální míře pak budou zachovány původní prvky obou budov (vnitřní dispozice, fasáda), které jsou součástí unikátního architektonického a urbanistického komplexu bývalé nemocnice, nynějšího univerzitního Kampusu UJEP.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>