www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Rozpočet vysokých škol se pro příští rok navýší o 1 miliardu korun

Pro rok 2011 bude rozpočet ministerstva školství posílen o 1 miliardu korun. Tyto prostředky půjdou v celé výši do rozpočtu vysokých škol.

Dodatečné navýšení rozpočtu umožnila dobrá ekonomická situace České republiky. „Dohodli jsme se s panem premiérem Nečasem a Českou konferencí rektorů, že tyto finanční prostředky půjdou na posílení rozpočtu vysokých škol,“ uvedl ministr školství Josef Dobeš, který ocenil především spolupráci s premiérem Nečasem. „Je to důkaz toho, že v koalici se plní sliby,“ dodal ministr Dobeš. 

Rozpočet vysokých škol na rok 2011 zaznamená i přes uvedené navýšení propad o 1,3 miliardy korun. Chybějící částku v rozpočtu vysokých škol bude ministerstvo školství krýt z prostředků fondů Evropské unie. Tyto peníze posílí kvalitu na vysokých školách a nepůjdou do normativní části rozpočtu.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>