www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Startup Weekend na NEWTON College v Brně

Máte hlavu plnou nápadů, ale nevíte jak dál? Přihlaste se na „Startup Weekend“ – mezinárodně úspěšný neziskový projekt pod záštitou komunity UP Global ve spolupráci s Google for Entrepreneurs.

.

2. ročník Startup Weekendu v Brně

 StartUpWeekend„Startup Weekend“ je mezinárodně úspěšný neziskový projekt pod záštitou komunity UP Global ve spolupráci s Google for Entrepreneurs, který se uskutečnil již ve více než 150 zemích po celém světě. V Brně ho přivítáme již po druhé, tentokráte v termínu 22. – 24. dubna. Hlavními partnery akce jsou KoPlac – koworkingový prostor, NEWTON College – 3 roky po sobě nejlépe hodnocená soukromá vysoká škola v ČR, AVG, KPMG a investiční platforma Crowdberry.

.

.

Komu je Startup Weekend určen?

Startup Weekendy jsou určeny zejména pro jedince, kteří chtějí nastartovat svůj nápad, anebo se prostě jen chtějí přidat do týmu a podílet se na přerodu nápadu v úspěšnou firmu s někým jiným. SW je otevřený všem bez omezení věku i bez oborové specializace.

.

V čem vám může Startup Weekend pomoci?unspecified2

Účastníci si mohou osvojit velkou škálu dovedností potřebných k podnikání a úspěchu ve světě byznysu. Výhodou je odborná pomoc a dohled profesionálů z řad investorů a podnikatelů, kteří předají své cenné zkušenosti. „Letos se nám podařilo domluvit řadu zajímavých osobností,“ říká Michaela Oravová, hlavní organizátorka akce. „Přijdou zástupci velkých značek jako je KPMG a AVG, experty z řad špičkových vyučujících nám přislíbila i vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College. Investiční platformu Crowdberry bude reprezentovat Dávid Bělovous a Michal Nešpor. Také nás těší, že budeme mít řadu zástupců z úspěšných startupů, kteří chtějí sdílet své osobní zkušenosti s ostatními. Dorazí zakladatel brněnského Tripomaticu Lukáš Nevosád, Philipp Etzlinger, zakladatel vídeňského uugot.it, úspěšné globální aplikace pro učení cizích jazyků a nebo třeba Daniel Meyer, či zakladatel marketingové agentury Alpdest, která realizuje největší reklamní kampaně pro mezinárodní značky v lyžařských střediscích Alpách.“ Velkým plusem je také získání nových přátel a kontaktů při sdílení nápadů, vizí a zkušeností s ostatními. „Startup weekend je mezinárodní platforma a proto se i naši akci snažíme budovat s mezinárodním přesahem. Spojujeme účastníky a mentory z různých koutů světa,“ zdůrazňuje Luděk Kühr z Alpdest.

.

unspecifiedJak probíhal minulý ročník?

Během prvního ročníku v Brně se sešlo 26 účastníků a 12 mentorů. Většina z nich byla z České republiky, přijeli však také začínající podnikatelé z Rakouska, Austrálie, Peru, Velké Británie, Filipín, Polska či Slovenska. V pátek večer účastníci odprezentovali svoje nápady, poté vytvořili 5 týmů a celý víkend pracovali na zvolených nápadech. V neděli proběhly závěrečné prezentace, během kterých týmy představily své hotové projekty odborné porotě, která hodnotila kvalitu podnikatelského plánu, volbu cílové skupiny, grafické zpracování a realizaci nápadu. „Většinou nové nápady směřují do oblastí IT a mobilních aplikací, ale např. v loňském roce vznikl během Startup Weekendu v Žilině startup, který se zaměřil na výrobu nábytku z recyklovaných materiálu, hned během SW získal investora a dnes velmi úspěšně funguje,“ říká Michaela Oravová.

.

Jak a kde se registrovat?

První testovací ročník Startup Weekendu v Brně proběhl na jedničku, a proto jsme si pro vás na tento rok nachystali jeho rozšíření jak o prostory, účastníky, tak i mentory. Registrovat se a zakoupit vstupné můžete zde – a to až do začátku akce. Počet vstupenek je ovšem omezen, takže již včera mohlo být pozdě. Účastníci mají během akce zajištěný prostor pro práci i jídlo během celého dne. Třešničkou na dortu bude sobotní grilovačka u KoPlacu.

Oficiální stránka akce: http://www.up.co/communities/czech-republic/brno/startup-weekend/8394

FB událost: https://www.facebook.com/events/1723309921239878/

Video prvního ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=n5W_lMIi51Q

Fotky prvního ročníku:

https://www.dropbox.com/sh/c0cgygam9o9ieky/AAA72G66JUj0Ud1nJKV3rUdKa?dl=0

 poster final

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>