www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Státní maturity

computerMinulý týden jsme vás informovali o nástupu nového ministra školství Josefa Dobeše do úřadu. Pan ministr hned mezi prvními úkoly ve své nové funkci řeší, co se státními maturitami. Ještě v nedávné době se uvažovalo, že se od celého projektu upustí, dle iDNES.cz však ministr Dobeš počítá s tím, že studenti budou maturovat podle nových pravidel již příští rok. Oficiální vyjádření oznámi na zasedání vlády dne 11.srpna.

Jedním z důvodů, proč celý projekt dotáhnout do konce, je, že v případě jeho odložení by ministerstvo muselo vrátit peníze, které na přípravu získalo z fondu Evropské unie.

Podle nových pravidel by tedy měli maturovat absolventi středních škol již na jaře 2011. V říjnu tohoto roku čeká 9 středních škol generálka nových maturit. Jak se ke spuštění nové verze maturit stavíte vy, které maturita právě příští rok čeká? Zapojte se do diskuse pod článkem.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>