www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Studenti VŠMIE mají větší zájem o kombinované studium a právní obory

Statistiky Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) dokazují, že čeští studenti mají stále zájem o studium na soukromých vysokých školách, které jim poskytují mnohé výhody. Na VŠMIE navíc roste obliba kombinovaného studia a studijních oborů Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě.

„V současné době na VŠMIE studuje 1250 studentů, z toho 1089 v Praze a 161 v Sokolově. V porovnání s minulým rokem se nejedná o žádný patrný pokles ani nárůst, studentů máme zhruba stejně. Vlna zájmu se však přesouvá na kombinované studium a právní obory,“ uvádí ke statistikám ředitel a kvestor VŠMIE Radek Řechka. „Kombinovanou formu studia nyní navštěvuje 973 posluchačů a prezenční 277.“

Patrný nárůst vykazují právní obory na VŠMIE, které byly otevřeny v roce 2008. Zatímco ve školním roce 2009/2010 se na právní obory jak v  prezenční tak kombinované formě zapsalo celkem 38 posluchačů, v letošním roce to bylo již 111 studentů, což je oproti minulému roku ohromný nárůst. Největší zájem je opět o kombinované studium právních oborů. V minulém roce k zápisu přišlo 36 studentů, letos již 84 posluchačů.

Zvýšený zájem o kombinovanou formu studia lze přičíst tomu, že většina studentů je již samostatně výdělečně činných nebo má vlastní firmu. „Naše škola v tomto ohledu nabízí pro své studenty řady výhod, jako např. systém e-learningu, přednášky na internetu, výuku pomocí telemostu apod. Přestože se tedy nemohou studenti účastnit výuky osobně, mají možnost vše dohnat zpětně a zůstat v obraze,“ dodává Radek Řechka.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>