www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Studentské město - Olomouc

.

Olomouc je nejen městem s bohatou tisíciletou historií, se kterým je spjata velká řada známých osobností, ale především univerzitním městem se dvěma vysokými školami. Můžete zde studovat jednak veřejnou vysokou školu Univerzitu Palackého v Olomouci a také soukromou Moravskou vysokou školu.

Olomouc byla vždy srdcem Moravy, střetávali se zde odjakživa obchodníci, politici a umělci, sídlí zde také arcibiskupství. Jedenáctiletý Wolfgang Amadeus Mozart zde napsal slavnou 6. symfonii F-dur. Jiří Wolker se nechal insirovat Svatým Kopečkem, po kterém pojmenoval jednu ze svých básní ve sbírce Host do domu, neboť dětství zde trávil u prarodičů. Po Marii Terezii je pojmenována Terezská brána. V roce 1995 zde Jan Pavel II. prohlásil Jana Sarkandra a Zdislavu za svaté.

V Olomouci dnes žije přes 100 000 obyvatel a je pátým největším městem České republiky. Z velkého množství historických památek určitě nevynechejte Olomoucký hrad, radnici s orlojem, olomouckou pevnost a také různé domy, paláce a kašny či sloupy.

Zasportovat si můžete klidně v olomouckých parcích, které nejsou určeny jen vycházkám, ale i in-linům a cyklistům. Ve vodě si můžete zařádit na koupališti nebo v aquaparku. Kdo má rád zvířátka, ať navštíví krásné ZOO na Svatém Kopečku. I adrenalinové sporty jako je paintball, lanové centrum najdete ve městě. Pro zklidnění si můžete zajezdit na koni nebo zahrát golf.

Až načerpáte energii z velkého množství služeb, které Olomouc nabízí, je čas také začít studovat. Univerzita Palackého v Olomouci nabízí studium na osmi fakultách (cyrilometodějská teologická, právnická, pedagogická, lékařská, filozofická, přírodovědecká, tělesné výchovy a zdravotnických studií). Samozřejmostí je menza, knihovna, koleje s více než 5 200 lůžky, sportovní vyžití, ale také univerzitní lékař. Své členství nabízí několik studentských organizací na univerzitě.

Soukromá Moravská vysoká škola nabízí pro maturanty tři bakalářské obory (Podniková ekonomika a management, Management a ekonomika ve veřejném sektrou, Podnikové informační systémy). Poté můžete studovat magisterský program či MBA program.

Zdroj: olomouc.eu, wikipedia.cz, upol.cz, mvso.cz

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>