www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Studentské město - Zlín

:

Jestliže chcete studovat veřejnou vysokou školu ve Zlínském kraji, pak máte jedinou možnost. Jde o studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, která nese jméno jednoho z nejvýznamějších a nejznámějších Čechů celé historie.

Až do konce 19. století byl Zlín jen obyčejnou vesničkou s pouhými 3 000 obyvateli na východní Moravě. O rychlý růst nejen obyvatel, ale i rozvoje průmyslu se zasloužil Tomáš Baťa, který od roku 1894 začal ve Zlíně podnikat. Nejdříve vytvořil obuvnickou firmu, čímž nalákal za prací mnohé obyvatele z jiných měst a vesnic. Jim poté také začal stavět známé Baťovy domky. Bylo jich postaveno přes 2 000. Poté se zasloužil o rozvoj v odvětví stojírenství, energetiky, dopravy aj.

Zlín má v současnosti přes 77 000 obyvatel a je centrem průmyslu, obchodu, ale i kultury a sportu. Kromě Městského divadla, Filharmonie Bohuslava Martinů či knihovny můžete navštívit také zámek a v části Malenovice hrad. Oblíbená je i zoologická zahrada. Pro aktivní sportovce je ve Zlíně mnoho příležitostí. Zimní, atletický a fotbalový stadion, koupaliště i krytý bazén a v zimě si můžete zalyžovat na lyžařské sjezdovce v centru města. Pasivně můžete fandit několika sportovním klubům, například fotbalovému FC Tescoma Zlín, hokejovému PSG Zlín a dalším.

Pokud se ve Zlíně budete potřebovat přepravit, pak využijete buď trolejbusy nebo autobusy.

Jedinou univerzitou, která se nachází ve Zlíně, je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Vznikla v roce 2001 a v současnosti ji navštěvuje asi 13 500 českých a zahraničních studentů. Je tvořena celkem šesti fakultami (technologická, managementu a ekonomiky, multimediálních komunikací, aplikované informatiky, humanitních studií a logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti), na kterých lze studovat přes 80 různorodých bakalářských, magisterských i doktorských studijních oborů. Součástí univerzity je knihovna, která obsahuje přes 87 000 knih, menza i koleje s kapacitou 854 lůžek.

Zdroj: wikipedia.cz, tomasbata.com, utb.cz.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>