www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Výstava Konfrontace: Blízká setkání různého druhu zahajuje cestu po českých městech

Panelová výstava Konfrontace: Blízká setkání různého druhu, kterou na podzim 2011, kterou připravilo Centrum současného umění DOX jako součást projektu LUCIFERŮV EFEKT: Střetnutí se zlem, se od 2.-30. 4. 2012 představí ve veřejném prostoru v Ústí nad Labem. Od května pak bude putovat po dalších městech České republiky.

První mimopražskou zastávkou putovního projektu s názvem Konfrontace: Blízká setkání různého druhu bude otevřené prostranství kampusu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Výstava se zde uskuteční pod záštitou prorektora doc. ak. mal. Vladimíra Švece a bude veřejnosti zdarma přístupná po celý duben.
Projekt představuje 34 panelů tvořených dvojicemi dokumentů, nejčastěji fotografií, které pocházejí ze zpravodajských zdrojů, především fotobanky ČTK nebo novin a časopisů.

Konfrontací fotografií, novinových titulků nebo jiných dokumentů vzniká nový význam, který dává vyniknout podobnostem nebo naopak rozdílům zobrazených skutečností – nejrůznějších jevů minulosti a současnosti, významných historických událostí i každoden­ních situací. Tato „blízká setkání různého druhu“ tak nutí diváka k zamyšlení nad současností a nedávnou minulostí i nad tím, jakou roli hrajeme v jejich vztahu. Metoda navazuje na konfrontáže Zdeňka Urbánka a Jiřího Koláře z počátku 50. let 20. století. Autorem a kurátorem výstavy je umělecký ředitel Centra současného umění DOX Jaroslav Anděl.

Od května bude projekt putovat po dalších českých a moravských městech. Představí se například v Liberci, Plzni, Českých Budějovicích a na podzim také v Olomouci. Více informací na www.facebook.com/Konfrontace.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>