www.knihovnicka.cz www.tribun.info www.chci.doprace.cz www.doprace.cz www.staze.cz www.pomaturitnivzdelani.cz www.studak.cz www.nuda.cz
banner
Sdílej článek:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MySpace

Začíná 54. ročník Mezinárodní matematické olympiády

 

Nejlepší čeští středoškoláci bojují na Mezinárodní matematické olympiádě, která v Kolumbijské Santa Martě probíhá od 18. do 28. července. Naše družstvo řeší náročné úlohy v konkurenci šesti set talentovaných mladých matematiků. Držíme palce!

Minulý rok český tým vybojoval stříbrnou a bronzovou medaili a čtyři čestná ocenění. Do finále se naši reprezentanti probojovali po vítězství v národních kolech tuzemské matematické olympiády, kterou již třetím rokem v roli generálního partnera podporuje Skupina ČEZ. „Matematika a fyzika jsou základními předpoklady pro úspěšné studium technických oborů a Skupina ČEZ jejich absolventy bude stále více potřebovat,“ vysvětluje Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

 Josef Kubát z Jednoty českých matematiků a fyziků, která národní kola olympiád organizuje, říká: „Jedním z vážných problémů, se kterými se Česká republika potýká, je nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oblasti přírodních věd a techniky. Pořádání soutěží je účinnou cestou, jak zvyšovat zájem o tyto obory. Mezinárodního kola se letos účastní mimořádně talentovaní studenti, věřím, že se opět můžeme těšit na medaile.

 Více o Mezinárodní matematické olympiádě: http://www.uan.edu.co/imo2013/en/

Společnost ČEZ v roce 2010 s organizátory matematických a fyzikálních olympiád uzavřela dohodu o pětiletém partnerství. Partnerství představuje především finanční podporu, která umožní kvalitnější organizaci soutěže, všeobecnou podporu koordinátorů a dosažení větší motivace soutěžících. Podpoře technického vzdělávání se ČEZ věnuje již od roku 1992. V rámci svého vzdělávacího programu Svět energie připravuje studijní materiály pro všechny typy škol, zapojuje své odborníky do výuky na vysokých školách, či vzdělává středoškolské učitele jak zajímavě a poutavě učit fyziku.

 

Více informací na www.kdejinde.cz, nahttp://www.facebook.com/PracevCEZu nebo na www.cez.cz/vzdelavaciprogram.

Ladislav Kříž, tiskový mluvčí Skupiny ČEZ

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>